Flip z właścicielem Gorzów Wielkopolski

Posiadają Państwo nieruchomość na własność w Gorzów Wlkp i chcecie sprzedać w korzystnej cenie?

Świetnie, że trafili Państwo na stronę Homdo nieruchomości. Ponieważ wiemy jak to zrobić!! W jaki sposób? Najpierw przygotujemy nieruchomości pod sprzedaż. Następnie zajmiemy się samą sprzedażą. Zadbamy o cały proces tak, by zaoszczędzić Państwa czas, pieniądze i energię. Poniżej opisujemy jak działamy. Odpowiadamy na dwa najważniejsze pytania: ile mogą Państwo zyskać na współpracy z Homdo i czy wiąże się z tym jakieś ryzyko?

Czym jest flipowanie w Gorzów Wielkopolski?

Na początku chcielibyśmy wyjaśnić czym jest flipowanie. Najprościej ujmując, jest to zakup nieruchomości w celu jej dalszej odsprzedaży. Inwestor poprzez zastosowania odpowiednich strategii działania podnosi wartość rynkową nieruchomości. Wówczas podczas jej sprzedaży generuje dodatkowy zysk.

W naszym modelu biznesowym zapraszamy właścicieli nieruchomości to zrobienia flipa na własnej nieruchomości razem z Homdo. Inaczej mówiąc staną się Państwo inwestorem potocznie nazywanym fliperem na własnej nieruchomości.

Największym plusem współpracy z Homdo jest, że zajmujemy się kompleksowo Państwa nieruchomością. Bez angażowania Państwa czasu i kapitału. 

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu właściciel nieruchomości zarobi więcej na swojej nieruchomości. Ponadto właściciel nie musi się dokształcać i wydawać pieniędzy na kosztowe szkolenia. Nie wymagamy żadnego wkładu finansowego od właściciela nieruchomości.

Dla kogo flip z właścicielem w Homdo?

  • osoby, które nie wiedzą jak sprzedać dobrze swoje mieszkanie lub nie chcą same się tym zajmować,
  • mieszkania zadłużone i z problemami prawnymi,
  • trudne sytuacje życiowe,
  • po rozwodzie lub ze zwaśnionymi stronami na współwłasności,
  • mieszkania otrzymane w spadku lub darowiźnie,
  • pustostany na które nie mają Państwo pomysłu,
  • dla osób starszych, które są najbardziej narażone na nieuczciwe praktyki. 

Zależy nam w Homdo na prowadzeniu odpowiedzialnego biznesu, który wspiera gorzowską społeczność. Poprzez codzienna pracę udowadniamy, że tak można. Wyznajemy wartości w których dwie strony wygrywają.

Podejmujemy się różnych wyzwań. Wykonujemy gruntowne remonty i odświeżenia.

Ile zyskają Państwo na wspólnym flipie z Homdo?

Najlepiej jak przytoczymy w tym wypadku konkretne przykłady z Gorzowa Wielkopolskiego. Np. Mieszkanie na osiedlu Stasica do generalnego remontu czyli takie, które nie było remontowane od 20 lat. Czyli elektryka aluminiowa, tapety na ścianach a na podłogach gumoleum.

Finalnie rozliczenie wyszło w ten sposób, że po odliczeniu kosztów remontu został wygenerowany dodatkowy zysk wysokości 48 000zł.

Wielokrotnie były osiągane zyski na poziomie powyżej 50 000 złotych.

Jakie ponoszą Państwo ryzyko ?

Najistotniejsze, że nie ponoszą Państwo żadnego ryzyka. Ponieważ wszystkie koszty związane z podniesieniem wartości na nieruchomości bierzemy na siebie. Jeśli nie uda nam się sprzedać po wyższej cenie niż koszty remontu to stratę na remoncie pokryjemy ze swoich środków.

Dodatkowym bardzo ważnym elementem jest to, że nie ponoszą Państwo żadnych kosztów związanych z remontem w trakcie remontu. To nasz zespół nadzoruje prace ekipy remontowej bez angażowania Państwa czasu. Ponadto zajmujemy się wszystkimi formalnościami i kontrolowaniem kosztów. Nie muszą Państwo podejmować żadnych decyzji odnośnie tego co ma być zrobione i jak to ma być zrobione. Tym zajmuje się nasz zespół.

Co jeszcze zyskują Państwo we współpracy z nami ?

Jeśli są Państwo w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki na spłatę długów lub jakiś inny wydatek to jesteśmy na to przygotowani. Zabezpieczymy Państwa finansowo zanim nastąpi sprzedaż nieruchomości. Będziemy Państwa chronić przed komornikiem lub wierzycielami do czasu sprzedaży nieruchomości. Uregulujemy stan prawny nieruchomości do momentu sprzedaży.

 

Dlaczego pomagamy we flipowaniu właścicielom nieruchomości?

Działając na gorzowskim rynku nieruchomości widzimy wiele nadużyć kosztem osób nieświadomych wartości swoje nieruchomości. Niestety są to często osoby starsze lub w trudnej sytuacji życiowej. Dlatego chcemy chronić i wesprzeć takie osoby. W naszym biznesie wyznajemy zasadę:

Wolimy zarabiać Z właścicielem nieruchomości niż NA właścicielu.

Potrafimy zarabiać na nieruchomościach. Dlatego w finalnym rozliczenie dwie strony zyskują. Naszą strategia zakłada pomaganie osobom, które nie wiedzą jak sprzedać dobrze swoją nieruchomość. Niewiedza właścicieli na temat wartości nieruchomości jest często wykorzystywana. Przez co sprzedaż następuje po zaniżonej cenie.

Nasze podejście biznesowe zakłada, że warto budować wspólnie wartość z właścicielem niż żerować na jego trudnej sytuacji życiowej lub niewiedzy.

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi

Ile będzie trwał remont? Prognozowany czas remontu to około 1 miesiąca. Cały proces będzie trwała około 3 miesięcy. Często się zdarza, że na etapie remontu będzie potencjalny nabywca.

Ile będzie nas kosztował remont? Koszty remontu pokrywamy ze swoich środków. Przy gruntowym remoncie mieszkania pod klucz w podwyższonym standardzie to około 1200zł za m2 powierzchni użytkowej. Jeśli robimy tylko odświeżenie nieruchomości to od kilkuset złotych za całość. Koszty rozliczamy po sprzedaży.

Ile kosztuje Państwa praca? Dodatkowo wygenerowany zysku po odjęciu kosztów remontu dzielimy w proporcji 50 na 50. Sposób rozliczania został rozpisany poniżej na przykładzie:

200 000zł wartość nieruchomości przed remontem.

35 000zł koszt remontu.

280 000zł cena za którą zostanie sprzedana wyremontowana nieruchomość.

45 000zł zysku zostanie podzielony. Czyli Państwo otrzymują o 22 500zł więcej.

Ile realnie możemy na tym zyskać? Minimalny zysk, który przewidujemy dla Państwa to 20 000zł. Bazując na historycznych wynikach można założyć, że zysk będzie na wyższym poziomie. Wolimy Państwa miło zaskoczyć niż obiecywać za dużo.

Co w sytuacji jeśli nie chcemy poświęcać czasu na remont i czekać 3 miesiące ze sprzedażą? Taką możliwość również przewidujemy. Wówczas wykonujemy minimum, które umożliwi podniesienie wartość. Jest na to kilka sposobów. Np. odświeżenie nieruchomości.

Jak wygląda procedura współpracy? Na początku szacujemy potencjalny zysk, który możemy osiągnąć. Jeśli widzimy potencjał to podpisujemy umowę. W umowie są zapisy, które jednoznacznie wskazują, że to my ponosimy wszystkie koszty i za nie odpowiadamy.

Jaką prowizje zapłaci nabywca nieruchomości? Nie pobieramy prowizji od kupującego. Zarabiamy wspólnie na wyższej wartości.

Co jeśli się rozmyśle i nie będę ciał sprzedać nieruchomości? Wolimy unikać takich sytuacji dlatego oferta naszej współpracy jest skierowana do konkretnej grupy osób, które faktycznie chcą sprzedać. Jeśli dojdzie to takiej sytuacji z przyczyn losowych to wówczas zapłacą Państwo za wykonany remont.

To wszystko wygląda za pięknie, gdzie jest haczyk? Nie ma tu żadnego haczyka. Wiele lat doświadczenia i duże zaplecze finansowe pozwala nam działać w ten sposób. Naszym celem jest wspieranie i tworzenie odpowiedzialnego biznesu. Pochodną są wymierne korzyści dla obydwu stron.