Jak przeprowadzić remont mieszkania

Zrobienie remontu mieszkania jest wyzwaniem, które pochłonie sporo czasu i pieniędzy. Jak do tego podejść, aby remont mieszkania przeprowadzić sprawie a koszty związane z pracami nie zrujnowały budżetu. W poniższym wpisie podpowiadamy jak do tego podejść.

Ekipa remontowa dobra ekipa remontowa bardzo mocno usprawni proces i zminimalizuje stres, który towarzyszy remontowi. Niestety ale jest to najsłabsze ogniwo w procesie remontu i można najwięcej przykrych niespodzianek napotkać po drodze jeśli źle trafimy. Dobra ekipa remontowa ma dużo zleceń i czas oczekiwania jest długi, dlatego z wyprzedzeniem trzeba rozplanować remont. Jeśli nie mamy ekipy z polecenia dobrze jest sprawdzić poprzez zobaczenie jak wykonuje prace u kogoś innego. Zakres prac i koszty do poniesienia warto spisać w umowie ze wskazaniem terminu wykonania.

Plan remontu przed przystąpieniem do prac trzeba ułożyć sobie dokładny plan remontu i najlepiej się go trzymać. Jeśli w trakcie remontu zaczniesz zmieniać koncepcję to niestety, ale narazisz się na przedłużenie prac i poniesiesz dodatkowe koszty.

Kosztorys remontu przed przystąpieniem do prac warto dokładnie skalkulować jakie koszty wygeneruje planowany remont. Praktyka pokazuje, że i tak często brakuje i lepiej do kosztorysu dołożyć 20% buforu bezpieczeństwa. Jeśli zostanie wolna gotówka to tylko na plus. Gorzej jak braknie i nie będzie z czego dokończyć remontu.

Materiały jest to spory dylemat jakie materiały wybrać. Czy zainwestować w te najdroższe czy najtańsze. Na pewnych elementach nie warto oszczędzać bo jest to oszczędność pozorna np. na hydraulice. Jeśli nastąpi rozszczelnienie wody to koszty naprawy będą bardzo wysokie.

Dyscyplina finansowa w trakcie prac trzymaj się założonego planu finansowego na remont. Kosztorys który masz przygotowany przed remontem ma chronić Twój budżet.

Zbieraj paragony i faktury będziesz na bieżąco kontrolował poniesione koszty. W przyszłości w razie reklamacji masz prawo do naprawy w ramach gwarancji.