Osiedle Europejskie Gorzów Wielkopolski

Osiedle Europejskie Gorzów Wielkopolski. Jest młodym osiedlem w ciekawej lokalizacji. Dlaczego warto rozważyć tą lokalizację do zakupu lub wynajmu? Jakie ciekawostki kryje to osiedle. 

Osiedle europejskie Gorzów Wielkopolski

Osiedle Europejskie – historia osiedla

Pierwsze mieszkania zostały przekazane mieszkańcom w 2009 roku. Na początku był jeden blok i droga dojazdowa. Następnie sukcesywnie budowały się kolejne bloki. Z czasem powstał pierwszy sklep osiedlowy, apteka, przychodnia. Następnie market Biedronka, piekarnia, mięsny i poczta. Dzisiaj może wydawać się to oczywiste. Jednak rodowici mieszkańcy osiedla europejskiego pamiętają jak na osiedlu nie było niczego. 

Obecnie osiedle liczy kilka tysięcy mieszkańców. Systematycznie co roku powstają nowe bloki oraz infrastruktura osiedla. Dzięki temu firmy również zauważyły potencjał lokalizacji. W miejscu byłej zajezdni autobusowej powstał sklep Agata meble. Przy wjeździe na osiedle wybudował się McDonald’s. Od ul. Ryskiej powstał market Dino. Obecnie w trakcie budowy jest mini galeria handlowa. 

W 2021 roku powstał niepubliczny żłobek i publiczne przedszkole. 

Lokalizacja osiedla i infrastruktura

Osiedle Europejskie zlokalizowane jest w zachodniej części Gorzowa Wlkp. Zjeżdżając z s3 na północnym zjeździe należy kierować się prosto w stronę miasta drogą numer 130 przez 2 kilometry. Osiedle zlokalizowane jest po prawej stronie wjeżdżając do Gorzowa Wlkp.
W bliskiej lokalizacji występuje gorzowski rezerwat przyrody Murawy. Dzięki temu osiedle europejskie graniczy z lasem i terenami zielonymi. Dlatego jest to miejsce idealne do spacerów i pieszych wycieczek. Ponadto miłośnicy rowerów mają do dyspozycji trasy i ścieżki rowerowe.
Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo ogrodów działkowych. Jedynie kilkadziesiąt metrów dzieli pierwsze bloki od ogrodów. Dzięki można dysponować własną parcelą ziemi w bliskim sąsiedztwie.
Osiedle jest dobrze skomunikowane z Centrum. Jest kilka tras dojazdowych do centrum miasta.
Dodatkowo atutem jest szybki dojazd do podstrefy Gorzów Wlkp. Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zlokalizowane są zakłady pracy TPV, Faurencia, Borne Furniture, Jeronimo Martins i kilka mniejszych. A to jedynie trzy kilometry od Osiedla Europejskiego. 

Jak przystało na osiedle europejskie nazwy ulic to stolice innych Państw Europy. Najpopularniejsza ulica osiedla to ul. Londyńska. Inne ulice osiedla to: Wiedeńska, Madrycka, Lizbońska, Brukselska.

Bloki są budowane najczęściej w formie dziedziców na których powstają place zabaw. Kameralne miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi.

Osiedle europejskie koszty zakupu i utrzymania nieruchomości

Mieszkania z rynku pierwotnego oferowane są przez dwie firmy deweloperskie. Pierwsza z firm to Budnex deweloper. Budnex posiada szeroką ofertę mieszkań do wyboru od kawalerek po 3-4 pokojowe. Druga firma deweloperska to Efekt, która przygotowuje metraże mieszkań pod potrzeby przyszłych właścicieli. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym zaczynają się od 5500zł za m2. Mieszkania z rynku wtórnego mają różne ceny. Ponieważ można nabyć mieszkania z pierwszych bloków, które wymagają remontu. Dodatkowo w ofertach występują również nowe wykończone gotowe do zamieszkania.

Blokami zarządzają wspólnoty mieszkaniowe. Dzięki temu mieszkańcy mają realny wpływ na wydatki i planowane inwestycje. Przekłada się to na niskie koszty utrzymania lokali mieszkalnych. Na przykład koszt utrzymania mieszkania 50m2 dla rodziny trzy osobowej wynosi około 450zł miesięcznie ze wszystkimi opłatami. 

Dodatkowym atutem jest spora liczba miejsc parkingowych ogólnodostępnych. Występuje również szeroka oferta garaży, które można nabyć u dewelopera lub na rynku wtórnym. Pojawiają się również oferty garaży na wynajem.

Podsumowanie

Szukasz mieszkania do kupna lub wynajmu w Gorzowie Wielkopolskim. Warto rozważyć Osiedle Europejskie. Lokalizacja jest dużym atutem. Mieszkania na tym osiedlu cieszą się dużym zainteresowanie po stronie kupujących i wynajmujących. Najbliższe lata wpłyną pozytywnie na dalszy rozwój osiedla. Dodatkowo warto wspomnieć, że powstała koncepcja placu Unie Europejskiej. W przyszłości po jego zakończeniu będzie to centrum Osiedla Europejskiego.

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w tej lokalizacji zapraszamy do kontaktu.