Co sprawdzić przed zakupem mieszkania

Co należy sprawdzić przed kupnem mieszkania

Zakup nieruchomości to bardzo poważna decyzja finansowa. Decydując się na zakup możesz samodzielnie ocenić poszczególne elementy lub zlecić to firmie zewnętrznej. Przedstawiamy najważniejsze aspekty związane z nieruchomością, które należy sprawdzić.

Stan prawny – czy osoba, która sprzedaje ma uregulowane sprawy własnościowe. Może są kwestie spadkowe, które wymagają uregulowania. Czy kwestie współwłasności zostały uregulowane.

Stan techniczny – czy mieszkanie ma taki stan techniczny jakie deklaruje sprzedający. Czy instalacje wodne są szczelne. Jaki jest stan techniczny okien. Czy w mieszkaniu jest elektryka aluminiowa czy miedziana. Jest to jeden z wielu elementów, który należy sprawdzić przed zakupem.

Zadłużenie – czy występują zaległości na mieszkaniu. Za które zaległości odpowiadasz Ty a za które sprzedający.

Wartość – warto sprawdzić ile jest warte rynkowo mieszkanie. Nawet jeśli mieszkanie bardzo Ci się podoba to nie warto przepłacać bo jeśli będziesz musiał w przyszłości sprzedać to możesz nie odzyskać wpłaconej kwoty. 

Jako doradcy od nieruchomości możemy pomóc Ci ocenić powyższe elementy. Nie weźmiemy od Ciebie prowizji od transakcji ponieważ samemu wyszukałeś nieruchomość. Rozliczymy się za konkretną czynność, którą chcesz sprawdzić.

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w Gorzów Wielkopolski zapraszamy do kontaktu.