Własny dom

Budowa własnego domu jest przedsięwzięciem wieloetapowym. Zaczynając od wyboru działki. Następnie projektu. Uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Wybranie ekip budowlanych. Kończąc na odbiorach.

Wiemy jak wiele stresu i czasu kosztuje to osoby, które budują swój dom. Zwłaszcza, że jeśli jest to budowa przeprowadzana pierwszy raz to można popełnić kosztowne błędy.

Przeważnie raz w życiu budujemy dla siebie dom i warto zrobić to dobrze.

W homdo nieruchomosci pomagamy zaplanować całą budowę i ją zrealizować.

Na początku ustalamy plany związane z tym jaką funkcję ma pełnić dom i dla kogo. Zanim kupisz działkę, zastanów się, jakie masz potrzeby. Pomyśl, co tak naprawdę chcesz wybudować.

Wybór działki pod budowę domu

 

W naszym zespole współpracujemy z ekspertami od gruntów. Na etapie zakupu działki można źle wybrać i ponieść duże koszty. Zajmujemy się poszukiwaniem działki a następnie sprawdzeniem czy spełnia warunki pod planowaną budowę.

Spotykamy się często z określeniem, że działka jest budowlana co często nie jest prawdą. Ponieważ jeśli działka nie posiadam wydanych warunków zabudowy lub nie jest objęta miejscowym planem to samo określenie w ogłoszeniu, że jest budowlaną wcale tego nie oznacza.

Pojawia się jeszcze kwestia nośności gruntów i poziomu wód gruntowy. Dodatkowo ważne jest to co znajduje się pod gruntem. Czyli to czego nie widać.

Bardzo istotnym elementem jest możliwość przyłączenia do mediów. Występuje sporo cała lista ryz, które mogą pojawić się na tym etapie. Lista dodatkowych kosztów na tym etapie jest całkiem spora.

Współpracujemy ze sprawdzonymi i skutecznymi geodetami. 

Uzyskanie pozwoleń na budowę

W 2022 roku weszło wiele zmian w prawie budowlanym. Dzięki temu, coraz mniej obiektów wymaga uzyskania klasycznego pozwolenia na budowę. Podpowiemy Ci, kiedy musisz zdobyć pozwolenia na budowę, a w jakich sytuacjach będzie wystarczające zgłoszenie robót budowlanych. Kiedy żaden z tych dwóch dokumentów nie jest wymagany? Co zmieniło się od wejścia w życie Nowego Ładu?

Polegamy na sprawdzonych biurach projektowych. Pomagamy w otrzymaniu całej dokumentacji projektowej.

Technologie budowy – tradycyjna, drewniana czy prefabrykaty?

 

 

Jaka jest najlepsza technologia do budowy domu? Poza wieloma innymi parametrami technologia budowlana obiektu ma bardzo duże znaczenie dla ostatecznych kosztów inwestycji. Jaką technologię wybrać: tradycyjną, drewnianą oraz prefabrykanty. Wszystkie te sposoby budowania różnią się między sobą rodzajem wykorzystanych materiałów i metodą tworzenia konstrukcji. Jeżeli właśnie jesteś na etapie planowania budowy domu, to po prostu warto zapoznać się z każdą z nich. Od nas dowiesz się, która z tych metod będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia oraz jak możesz zmniejszyć koszty budowy. 

Materiały budowlane i ekipy budowlane

Niestety przy dzisiejszych szalejących cenach materiałów budowlanych i wykończeniowych, nawet doświadczeni inwestorzy nie są w stanie ich do końca przewidzieć. Mimo wszystko, spróbujmy to zrobić.
Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej działki, to musisz wiedzieć, jaki będzie koszt całej inwestycji.

Musisz spojrzeć prawdzie w oczy i zastanowić się na spokojnie, czy stać Cię na zrealizowanie takiego przedsięwzięcia.

Ze swojej strony zapewniamy negocjacje cen z hurtowniami materiałów budowlanych oraz ekipami budowlanymi. Bazujemy tylko na sprawdzonych hurtowniach i pewnych ekipach remontowych.

Na bieżąco sprawdzamy postępy prac na budowie.

W naszym zespole jest projektant wnętrz, którzy pomorze w aranżacji wnętrz. Pracujemy indywidualnie z każdym projektem i dopasowujemy do potrzeba i oczekiwań.

Nadzorowanie budowy domu i odbiory

Do końca wspieramy Cię w budowie i uzyskania odbiorów końcowych.

Jeśli planujesz rozpocząć budowę domu to zapraszamy do kontaktu.